Kategorie
admin

8.12.2010 – Przeprowadzka

Przeprowadzka

Ostatnia faza przenosin hell.pl rozpocznie się ósmego grudnia. Niestety, będzie się to wiązało z czasowym brakiem dostępu do www, poczty i kont shellowych (już przeniesiony serwer jabbera będzie działał bez przerw). Dane użytkowników zostały już przekopiowane; ostateczna synchronizacja powinna zająć kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Podejmujemy wszelkie starania, żeby nie dopuścić do utraty poczty przychodzącej na adresy użytkowników, nie możemy jednak zagwarantować, że wszystkie listy nadesłane w trakcie przenosin dotrą do użytkowników po przeprowadzce (jakkolwiek nie spodziewamy się, żeby wystąpiły jakieś poważniejsze problemy). Sposób dostępu do poczty zostanie (najprawdopodobniej) zmieniony i uporządkowany. Szczegółowe informacje o zmianach w konfiguracji podamy na blogu.

Harmonogram

Migracja zakończy się tak szybko jak to możliwe, nie jesteśmy jednak w stanie podać konkretnych terminów; najważniejsze usługi postaramy się przywrócić w pierwszej kolejności.

  • dostęp do kont shellowych na serwerze hell.pl zostanie zablokowany 8.12.2010 o czwartej po południu,
  • wszystkie wpisy w DNS dla hell.pl i innych domen serwowanych przez dns.hell.pl zostaną przekonfigurowane do korzystania z nowych adresów IP,
  • konta użytkowników i dane znajdujące się w /srv/www zostaną zsynchronizowane z nowym serwerem
  • zawartość baz danych używanych przez blogi i inne aplikacje WWW zostanie skopiowana na nowy serwer
  • serwisy WWW zostaną przekonfigurowane (i zaczną wracać sukcesywnie w miarę postępu prac)
  • dostęp do kont shellowych zostanie przywrócony po sprawdzeniu poprawności transferu danych użytkowników,
  • dostęp do poczty zostanie przywrócony po zakończeniu konfiguracji i testów systemu pocztowego
  • pozostałe serwisy wrócą w miarę ich (ponownej) konfiguracji

Informacje o stopniu zaawansowania prac będziemy podawali na bieżąco na blogu i blipie (tag #piekło). Prosimy o nienękanie pytaniami w trakcie pracy.

Leave a Reply